565BAA29M9700BCG
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
565BAA29M9700BCG
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
OSCILLATOR SMD
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
Frequency :
29.97 MHz
Voltage - Supply :
1.8V ~ 3.3V
Ratings :
Size / Dimension :
0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm)
Function :
Enable/Disable
Current - Supply (Disable) (Max) :
83mA (Typ)
Series :
Ultra™ Si565
Package :
Strip
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Product Status :
Active
Frequency Stability :
±20ppm
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Mounting Type :
Surface Mount
Spread Spectrum Bandwidth :
Current - Supply (Max) :
140mA
Height - Seated (Max) :
0.052 (1.33mm)
Type :
VCXO
Absolute Pull Range (APR) :
±20ppm
Output :
LVDS
Base Resonator :
Crystal
Datasheets
565BAA29M9700BCG
Skyworks Solutions, Inc. 565BAA29M9700BCG
565BAA29M9700BCG datasheet pdf and Oscillators product details from Skyworks stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD