565BAA150M000ACGR
Mfr.Part #
565BAA150M000ACGR
Frequency :
150 MHz
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Packaging :
Reel
RoHS :
Details
Current - Supply (Max) :
140mA
Absolute Pull Range (APR) :
±20ppm
Output :
LVDS
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Product Category :
VCXO Oscillators
Product Status :
Active
Subcategory :
Oscillators
Operating Supply Voltage :
3.3 V
Brand :
Frequency Stability :
±20ppm
Current - Supply (Disable) (Max) :
83mA (Typ)
Voltage - Supply :
1.8V ~ 3.3V
Skyworks
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) :
0.056 (1.43mm)
Datasheets
565BAA150M000ACGR
Skyworks Solutions, Inc. 565BAA150M000ACGR
565BAA150M000ACGR datasheet pdf and Oscillators product details from Skyworks stock available at
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD