564RX5RAD602EG681K
Mfr.Part #
564RX5RAD602EG681K
Description
CAP CER 680PF 6KV X5R RADIAL
Capacitance :
680pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Operating Temperature :
105°C
Operating Temperature :
-25°C~105°C
Through Hole
Feature :
Low Dissipation Factor
Temperature Coefficient :
X5R
Through Hole
Lead/Base Style :
Straight
Min Operating Temperature :
-25°C
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
6000V 6kV
Datasheets
564RX5RAD602EG681K
Cera-Mite 564R 680pF 6000V 6kV Ceramic Capacitor ±10% X5R -25°C~105°C Low Dissipation Factor Through Hole Radial, Disc
564RX5RAD602EG681K Overview
564RX5RAD602EG681K Features
with X5R being the highest temperature coefficient
564RX5RAD602EG681K Applications
There are a lot of Vishay Cera-Mite
564RX5RAD602EG681K applications of ceramic capacitors.
  • General electronic equipment
  • Mobile devices
  • Servers, PCs, tablets
  • Power supply circuit
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP CER 1000PF 6KV Z5U RADIAL
    CAP CER 2200PF 760VAC Y5U RADIAL
    CAP CER 10000PF 3KV Y5V RADIAL
    CAP CER 0.1UF 400VAC Y5V RADIAL
    CAP CER 0.1UF 2KV Y5V RADIAL