560BAA300M000BBGR
Mfr.Part #
560BAA300M000BBGR
Description
XTAL OSCILLATOR
Oscillators
Factory Lead Time :
6 Weeks
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
LVDS
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e4
Voltage - Supply :
1.8V 2.5V 3.3V
Operating Frequency :
300MHz
Rise Time-Max :
0.35ns
Fall Time-Max :
0.35ns
Frequency Stability :
±20ppm
Frequency :
300MHz
Symmetry-Max :
55/45%
Additional Feature :
TRI-STATE; E/D FUNCTION; COMPLEMENTARY OUTPUT; 1.8 2.5V SUPPLY VOLTAGE ALSO AVAILABLE; TR
Enable/Disable
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.33mm
Height Seated (Max) :
0.052 1.33mm
Current - Supply (Max) :
157mA
Surface Mount :
yes
Type :
XO (Standard)
Supply Voltage :
3.3V
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Datasheets
560BAA300M000BBGR
Skyworks Solutions, Inc. 560BAA300M000BBGR
560BAA300M000BBGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD