560BAA2556M00BCGR
Mfr.Part #
560BAA2556M00BCGR
Description
OSCILLATOR SMD
Frequency :
2.556 GHz
Spread Spectrum Bandwidth :
Absolute Pull Range (APR) :
Size / Dimension :
0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Current - Supply (Disable) (Max) :
73mA (Typ)
Voltage - Supply :
1.8V ~ 3.3V
Ratings :
Product Status :
Active
Package :
Strip
Current - Supply (Max) :
130mA
Frequency Stability :
±20ppm
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Height - Seated (Max) :
0.052 (1.33mm)
Datasheets
560BAA2556M00BCGR
Skyworks Solutions, Inc. 560BAA2556M00BCGR
560BAA2556M00BCGR datasheet pdf and Oscillators product details from Skyworks stock available at
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD