560BAA150M000BCG
Mfr.Part #
560BAA150M000BCG
Description
OSCILLATOR SMD
6-SMD, No Lead
Package :
Strip
Frequency :
150 MHz
Height - Seated (Max) :
0.052 (1.33mm)
Spread Spectrum Bandwidth :
Frequency Stability :
±20ppm
Ratings :
Base Resonator :
Crystal
Current - Supply (Disable) (Max) :
73mA (Typ)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Absolute Pull Range (APR) :
Product Status :
Active
Current - Supply (Max) :
130mA
Size / Dimension :
0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm)
Voltage - Supply :
1.8V ~ 3.3V
Datasheets
560BAA150M000BCG
Skyworks Solutions, Inc. 560BAA150M000BCG
560BAA150M000BCG datasheet pdf and Unclassified product details from Skyworks stock available at
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD