560BAA100M000BCGR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
560BAA100M000BCGR
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
OSCILLATOR SMD
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
Package :
Strip
Size / Dimension :
0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) :
130mA
Mounting Type :
Surface Mount
Height - Seated (Max) :
0.052 (1.33mm)
Output :
LVDS
Spread Spectrum Bandwidth :
Function :
Enable/Disable
Product Status :
Active
Absolute Pull Range (APR) :
Frequency :
100 MHz
Frequency Stability :
±20ppm
Type :
XO (Standard)
Ratings :
Series :
Ultra™ Si560
RoHS :
Non-Compliant
Voltage - Supply :
1.8V ~ 3.3V
Current - Supply (Disable) (Max) :
73mA (Typ)
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Base Resonator :
Crystal
Datasheets
560BAA100M000BCGR
Skyworks Solutions, Inc. 560BAA100M000BCGR
560BAA100M000BCGR datasheet pdf and Oscillators product details from Skyworks stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD