5602-12-0142A-700
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
5602-12-0142A-700
Manufacturer
3M
Description
CABLE SATA F-F 700MM
Manufacturer :
3M
Product Category :
Cable Length :
700mm
Connector Type B :
SATA
Connector Type :
Receptacle to Receptacle, Right Angle
Length :
2.30' 700.00mm
Usage :
Internal
Color :
Silver
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Min Operating Temperature :
-20°C
RoHS Status :
RoHS Compliant
Operating Temperature :
-20°C~80°C
Gender :
Female to Female
Voltage - Rated AC :
500V
Shielding :
Shielded
Insulation Material :
Thermoplastic
Wire/Cable Type :
Flat
Connector Type A :
SATA
Number of Positions :
7
Cable Type :
Flat, Twin Axial
Wire/Cable Gauge :
30 AWG
Max Operating Temperature :
80°C
Wire Gauge :
30 AWG
Factory Lead Time :
16 Weeks
Fastening Type :
Push-Pull
Current Rating :
1.5A