55SB-NKO12H
Mfr.Part #
55SB-NKO12H
Description
LED LAMP T2 T5.5 12V SLIDE ORANG
Product Category :
Peak Wavelength :
605 nm
Luminous Intensity :
8000.0 mcd
1
Size :
5.1mm
Viewing Angle :
15 deg
ROHS3 Compliant
Optoelectronic Device Type :
SINGLE COLOR LED
Color :
Orange
Overall Height :
9.1mm
Forward Current-Max :
0.025A
Datasheets
55SB-NKO12H
Manufacturer related products
    LED HDWR COUPLER 5MM THRU-HOLE
    LED CABLE ASSEMBLY
    LED CLIPLITE MNT 5MM OPEN END
    SPEEDNUT W/COATING
    3MM RETAINING RING