55SB-NFW15H
Mfr.Part #
55SB-NFW15H
Description
LED LAMP T2 T5.5 15V SLIDE CWHT
Not Applicable
Forward Current-Max :
0.018A
Color :
White
Packing Method :
Bulk
Lens Type :
WATER CLEAR
Surface Mount :
No
Size :
5.1mm
Mounting Feature :
Panel Mount
Configuration :
Single
Number of Terminations :
1
Viewing Angle :
75 deg
Overall Height :
7.4mm
Luminous Intensity :
280.0 mcd
ROHS3 Compliant
Number of Functions :
1
Shape :
Cylindrical
Optoelectronic Device Type :
SINGLE COLOR LED
Datasheets
55SB-NFW15H
Manufacturer related products
    LED HDWR COUPLER 5MM THRU-HOLE
    LED CABLE ASSEMBLY
    LED CLIPLITE MNT 5MM OPEN END
    SPEEDNUT W/COATING
    3MM RETAINING RING