550RC12M2230DGR
Mfr.Part #
550RC12M2230DGR
Manufacturer
Silicon Labs
Package / Case
6-SMD, No Lead
Description
XTAL OSC VCXO 12.2230MHZ LVPECL
Manufacturer :
Silicon Labs
Product Category :
Oscillators
Frequency :
12.223MHz
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Function :
Enable/Disable
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Output :
LVPECL
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Current - Supply (Max) :
130mA
Type :
VCXO
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
1 (Unlimited)
Voltage - Supply :
2.5V
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Factory Lead Time :
4 Weeks
Base Resonator :
Crystal
Absolute Pull Range (APR) :
±125ppm
Series :
Si550
Frequency Stability :
±50ppm