550PG50M4000DG
Mfr.Part #
550PG50M4000DG
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
6-SMD, No Lead
Description
XTAL OSC VCXO 50.4000MHZ CMOS
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
Series :
Si550
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Function :
Enable/Disable
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Type :
VCXO
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Absolute Pull Range (APR) :
±375ppm
Output :
CMOS
Frequency :
50.4MHz
Voltage - Supply :
3.3V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current - Supply (Max) :
98mA
Frequency Stability :
±20ppm
Factory Lead Time :
6 Weeks
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Base Resonator :
Crystal
Datasheets
550PG50M4000DG
Skyworks Solutions, Inc. 550PG50M4000DG
550PG50M4000DGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD