550ND74M2500DGR
Mfr.Part #
550ND74M2500DGR
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
6-SMD, No Lead
Description
XTAL OSC VCXO 74.2500MHZ LVDS
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Factory Lead Time :
6 Weeks
Current - Supply (Max) :
108mA
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Mounting Type :
Surface Mount
Base Resonator :
Crystal
Type :
VCXO
Frequency :
74.25MHz
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Frequency Stability :
±50ppm
Voltage - Supply :
3.3V
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Absolute Pull Range (APR) :
±80ppm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Series :
Si550
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Function :
Enable/Disable
Output :
LVDS
Datasheets
550ND74M2500DGR
Skyworks Solutions, Inc. 550ND74M2500DGR
550ND74M2500DGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD