550MC60M0000DGR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
550MC60M0000DGR
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
DIFFERENTIAL/SINGLE-ENDED
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
Series :
Si550
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Frequency :
60MHz
Function :
Enable/Disable
Type :
VCXO
Frequency Stability :
±50ppm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Current - Supply (Max) :
130mA
Absolute Pull Range (APR) :
±150ppm
Output :
LVPECL
Voltage - Supply :
3.3V
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Mounting Type :
Surface Mount
Factory Lead Time :
6 Weeks
Base Resonator :
Crystal
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
550MC60M0000DGR
Skyworks Solutions, Inc. 550MC60M0000DGR
550MC60M0000DGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD