550EB122M880DG
Mfr.Part #
550EB122M880DG
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
6-SMD, No Lead
Description
XTAL OSC VCXO 122.8800MHZ LVPECL
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
Factory Lead Time :
6 Weeks
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Function :
Enable/Disable
Output :
LVPECL
Mounting Type :
Surface Mount
Series :
Si550
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Type :
VCXO
Base Resonator :
Crystal
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Frequency Stability :
±100ppm
Current - Supply (Max) :
130mA
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Frequency :
122.88MHz
Voltage - Supply :
2.5V
Datasheets
550EB122M880DG
Skyworks Solutions, Inc. 550EB122M880DG
550EB122M880DGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD