550AM10M0000DG
Mfr.Part #
550AM10M0000DG
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
6-SMD, No Lead
Description
XTAL OSC VCXO 10.0000MHZ LVPECL
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
Factory Lead Time :
6 Weeks
Function :
Enable/Disable
Series :
Si550
Frequency Stability :
±20ppm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Base Resonator :
Crystal
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Voltage - Supply :
3.3V
Output :
LVPECL
Frequency :
10MHz
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Type :
VCXO
Current - Supply (Max) :
130mA
Absolute Pull Range (APR) :
±12ppm
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Datasheets
550AM10M0000DG
Skyworks Solutions, Inc. 550AM10M0000DG
550AM10M0000DGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD