550AK122M880DG
Mfr.Part #
550AK122M880DG
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Description
XTAL OSC VCXO 122.8800MHZ LVPECL
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Surface Mount :
yes
Output :
LVPECL
Supply Voltage :
3.3V
Frequency :
122.88MHz
Fall Time-Max :
0.35ns
Reach Compliance Code :
Compliant
Number of Terminations :
6
Operating Frequency :
122.88MHz
RoHS Status :
RoHS Compliant
Current - Supply (Max) :
130mA
Series :
Si550
Additional Feature :
Tray
Packaging :
Strip
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Base Resonator :
Crystal
Symmetry-Max :
55/45%
Factory Lead Time :
6 Weeks
Absolute Pull Range (APR) :
±295ppm
Power Supplies :
3.3V
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Voltage - Supply :
3.3V
Control Voltage-Max :
3.3V
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Frequency Stability :
±100ppm
Qualification Status :
Not Qualified
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Linearity :
10%
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Rise Time-Max :
0.35ns
Datasheets
550AK122M880DG
Skyworks Solutions, Inc. 550AK122M880DG
550AK122M880DG datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD