550AJ1000M00DG
Mfr.Part #
550AJ1000M00DG
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Description
XTAL OSC VCXO 1.0000GHZ LVPECL
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
1 (Unlimited)
Linearity :
10%
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Number of Terminations :
6
Fall Time-Max :
0.35ns
Packaging :
Strip
Surface Mount
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Operating Frequency :
1000MHz
Base Resonator :
Crystal
Supply Voltage :
3.3V
Power Supplies :
3.3V
Absolute Pull Range (APR) :
±130ppm
Additional Feature :
Tray
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Qualification Status :
Not Qualified
Output :
LVPECL
Reach Compliance Code :
Compliant
Surface Mount :
yes
Voltage - Supply :
3.3V
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Current - Supply (Max) :
130mA
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Series :
Si550
Rise Time-Max :
0.35ns
Factory Lead Time :
6 Weeks
Control Voltage-Max :
3.3V
Frequency :
1GHz
Symmetry-Max :
55/45%
Frequency Stability :
±20ppm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Datasheets
550AJ1000M00DG
Skyworks Solutions, Inc. 550AJ1000M00DG
550AJ1000M00DG datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD