550AF155M520DG
Mfr.Part #
550AF155M520DG
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
6-SMD, No Lead
Description
XTAL OSC VCXO 155.5200MHZ LVPECL
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
Absolute Pull Range (APR) :
±100ppm
Base Resonator :
Crystal
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Voltage - Supply :
3.3V
Number of Terminations :
6
Frequency Stability :
±50ppm
Factory Lead Time :
6 Weeks
Function :
Enable/Disable
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Supply Voltage :
3.3V
Output :
LVPECL
Current - Supply (Max) :
130mA
Surface Mount :
yes
Frequency :
155.52MHz
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Type :
VCXO
Operating Frequency :
155.52MHz
RoHS Status :
RoHS Compliant
Series :
Si550
Reach Compliance Code :
Compliant
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Mounting Type :
Surface Mount
Power Supplies :
3.3V
Packaging :
Strip
Qualification Status :
Not Qualified
Datasheets
550AF155M520DG
Skyworks Solutions, Inc. 550AF155M520DG
550AF155M520DG datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD