550AD156M250DGR
Mfr.Part #
550AD156M250DGR
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
6-SMD, No Lead
Description
XTAL OSC VCXO 156.2500MHZ LVPECL
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
Frequency :
156.25MHz
Factory Lead Time :
6 Weeks
Supply Voltage :
3.3V
Type :
VCXO
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Contact Plating :
Gold
RoHS Status :
RoHS Compliant
Absolute Pull Range (APR) :
±80ppm
Frequency Stability :
±50ppm
Function :
Enable/Disable
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Output :
LVPECL
Operating Frequency :
156.25MHz
Operating Supply Voltage :
3.3V
Current - Supply (Max) :
130mA
Series :
Si550
Mount :
Surface Mount
Published :
Qualification Status :
Not Qualified
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Base Resonator :
Crystal
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Number of Terminations :
6
Datasheets
550AD156M250DGR
Skyworks Solutions, Inc. 550AD156M250DGR
550AD156M250DGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD