549BCAA000133ABG
Mfr.Part #
549BCAA000133ABG
Description
XTAL OSCILLATOR
Product Category :
Oscillators
Output :
LVDS
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Mounting Type :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
0.052 1.33mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
112mA
Frequency :
500MHz
Frequency Stability :
±7ppm
Function :
Enable/Disable (Reprogrammable)
Voltage - Supply :
1.8V 2.5V 3.3V
Package / Case :
8-SMD, No Lead
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Current - Supply (Max) :
121mA