545EAA156M250BAG
Mfr.Part #
545EAA156M250BAG
Description
XTAL OSCILLATOR SMD
Oscillators
Fall Time-Max :
1.5ns
Voltage - Supply :
1.8V 2.5V 3.3V
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.28mm
Current - Supply (Max) :
126mA
Surface Mount :
yes
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Output :
HCSL
Rise Time-Max :
1.5ns
Mounting Type :
Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Function :
Enable/Disable
Operating Frequency :
156.25MHz
Current - Supply (Disable) (Max) :
112mA
Height Seated (Max) :
0.052 1.33mm
Type :
XO (Standard)
Additional Feature :
TRI-STATE; E/D FUNCTION; 1.8 2.5V SUPPLY VOLTAGE ALSO AVAILABLE; TAPE
Symmetry-Max :
55/45%
Frequency Stability :
±20ppm
Supply Voltage :
3.3V
Packaging :
Strip
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Ultra™ Si545
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Frequency :
156.25MHz
Datasheets
545EAA156M250BAG
Skyworks Solutions, Inc. 545EAA156M250BAG
545EAA156M250BAG datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD