545CCA64M0000ABG
Mfr.Part #
545CCA64M0000ABG
Description
XTAL OSCILLATOR
Voltage - Supply :
1.8V 2.5V 3.3V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
6 Weeks
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Fall Time-Max :
1.5ns
Current - Supply (Max) :
127mA
Output :
CMOS
Rise Time-Max :
1.5ns
Series :
Ultra™ Si545
Packaging :
Strip
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.43mm
Frequency :
64MHz
JESD-609 Code :
e4
Operating Frequency :
64MHz
Surface Mount :
yes
Current - Supply (Disable) (Max) :
112mA
Additional Feature :
TRI-STATE; E/D FUNCTION; 1.8 2.5V SUPPLY VOLTAGE ALSO AVAILABLE; TAPE
Type :
XO (Standard)
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Height Seated (Max) :
0.056 1.43mm
Function :
Enable/Disable
Supply Voltage :
3.3V
Frequency Stability :
±7ppm
Symmetry-Max :
55/45%
Datasheets
545CCA64M0000ABG
Skyworks Solutions, Inc. 545CCA64M0000ABG
545CCA64M0000ABG datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD