545CCA50M0000ACGR
Mfr.Part #
545CCA50M0000ACGR
Description
OSCILLATOR SMD
Package :
Strip
Type :
XO (Standard)
Frequency :
50 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth :
Current - Supply (Disable) (Max) :
112mA
Voltage - Supply :
1.8V ~ 3.3V
Height - Seated (Max) :
0.056 (1.43mm)
Absolute Pull Range (APR) :
Current - Supply (Max) :
127mA
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Ratings :
Frequency Stability :
±7ppm
Datasheets
545CCA50M0000ACGR
Skyworks Solutions, Inc. 545CCA50M0000ACGR
545CCA50M0000ACGR datasheet pdf and Oscillators product details from Skyworks stock available at
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD