545CCA50M0000ACG
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
545CCA50M0000ACG
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 50.0000MHZ CMOS SMD
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
Product Status :
Active
Base Resonator :
Crystal
Absolute Pull Range (APR) :
Function :
Enable/Disable
Frequency Stability :
±7ppm
Height - Seated (Max) :
0.056 (1.43mm)
Current - Supply (Max) :
127mA
Ratings :
Voltage - Supply :
1.8V ~ 3.3V
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency :
50 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Type :
XO (Standard)
Output :
CMOS
Series :
Ultra™ Si545
Spread Spectrum Bandwidth :
Current - Supply (Disable) (Max) :
112mA
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Package :
Strip
Datasheets
545CCA50M0000ACG
Skyworks Solutions, Inc. 545CCA50M0000ACG
545CCA50M0000ACG datasheet pdf and Oscillators product details from Skyworks stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD