545CAB49M1520BCGR
Mfr.Part #
545CAB49M1520BCGR
Manufacturer
Silicon Labs
Description
XTAL OSCILLATOR SMD
Manufacturer :
Silicon Labs
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Frequency :
49.152 MHz
Product Status :
Active
Enable/Disable
Package :
Tape and Reel (TR)
Ratings :
Height - Seated (Max) :
0.052 (1.33mm)
CMOS
Spread Spectrum Bandwidth :
Series :
Ultra™ Si545
Absolute Pull Range (APR) :
Size / Dimension :
0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm)
Frequency Stability :
±20ppm
Current - Supply (Disable) (Max) :
112mA
Voltage - Supply :
1.8V ~ 3.3V
Current - Supply (Max) :
127mA