545CAA75M0000ABG
Mfr.Part #
545CAA75M0000ABG
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Description
XTAL OSCILLATOR
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Symmetry-Max :
55/45%
Height Seated (Max) :
0.056 1.43mm
Function :
Enable/Disable
Additional Feature :
TRI-STATE; E/D FUNCTION; 1.8 2.5V SUPPLY VOLTAGE ALSO AVAILABLE; TAPE
Frequency Stability :
±20ppm
Rise Time-Max :
1.5ns
JESD-609 Code :
e4
Base Resonator :
Crystal
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Current - Supply (Max) :
127mA
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Factory Lead Time :
6 Weeks
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Fall Time-Max :
1.5ns
Operating Frequency :
75MHz
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.43mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Supply Voltage :
3.3V
Frequency :
75MHz
Voltage - Supply :
1.8V 2.5V 3.3V
Packaging :
Strip
Current - Supply (Disable) (Max) :
112mA
Surface Mount :
yes
Output :
CMOS
Datasheets
545CAA75M0000ABG
Skyworks Solutions, Inc. 545CAA75M0000ABG
545CAA75M0000ABG datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD