545CAA153M600BAG
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
545CAA153M600BAG
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSCILLATOR SMD
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
Function :
Enable/Disable
Current - Supply (Disable) (Max) :
112mA
Mounting Type :
Surface Mount
Current - Supply (Max) :
127mA
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Type :
XO (Standard)
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Frequency :
153.6 MHz
Package :
Strip
Series :
Ultra™ Si545
Size / Dimension :
0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Frequency Stability :
±20ppm
Height - Seated (Max) :
0.052 (1.33mm)
Output :
CMOS
Voltage - Supply :
1.8V, 2.5V, 3.3V
Absolute Pull Range (APR) :
Base Resonator :
Crystal
Spread Spectrum Bandwidth :
Ratings :
Datasheets
545CAA153M600BAG
Skyworks Solutions, Inc. 545CAA153M600BAG
545CAA153M600BAG datasheet pdf and Unclassified product details from Skyworks stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD