545BCA70M3235BBGR
Mfr.Part #
545BCA70M3235BBGR
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Description
XTAL OSCILLATOR
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
Symmetry-Max :
55/45%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Frequency :
70.3235MHz
Current - Supply (Disable) (Max) :
112mA
Rise Time-Max :
0.35ns
Additional Feature :
TRI-STATE; E/D FUNCTION; 1.8 2.5V SUPPLY VOLTAGE ALSO AVAILABLE; DIFFERENTIAL OUTPUT; TR
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Output :
LVDS
Factory Lead Time :
6 Weeks
Fall Time-Max :
0.35ns
Function :
Enable/Disable
Supply Voltage :
3.3V
Voltage - Supply :
1.8V 2.5V 3.3V
Frequency Stability :
±7ppm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Frequency :
70.3235MHz
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Height Seated (Max) :
0.052 1.33mm