545BCA50M0015ABGR
Mfr.Part #
545BCA50M0015ABGR
Description
DIFFERENTIAL/SINGLE-ENDED
Oscillators
Fall Time-Max :
0.35ns
Surface Mount :
yes
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Output :
LVDS
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Frequency Stability :
±7ppm
Symmetry-Max :
55/45%
Frequency :
50.0015MHz
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.43mm
Supply Voltage :
3.3V
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Supply :
2.5V
Rise Time-Max :
0.35ns
Height Seated (Max) :
0.056 1.43mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Factory Lead Time :
6 Weeks
Current - Supply (Max) :
121mA
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Frequency :
50.0015MHz
Current - Supply (Disable) (Max) :
112mA
Type :
XO (Standard)
Datasheets
545BCA50M0015ABGR
Skyworks Solutions, Inc. 545BCA50M0015ABGR
545BCA50M0015ABGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD