545BAC1000M00BBGR
Mfr.Part #
545BAC1000M00BBGR
Manufacturer
Silicon Labs
Description
XTAL OSCILLATOR SMD
Manufacturer :
Silicon Labs
Product Category :
Oscillators
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Supply :
1.8V 2.5V 3.3V
Current - Supply (Max) :
121mA
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Function :
Enable/Disable
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Output :
LVDS
Additional Feature :
TRI-STATE; E/D FUNCTION; 1.8 2.5V SUPPLY VOLTAGE ALSO AVAILABLE; DIFFERENTIAL OUTPUT; TR
Crystal
Fall Time-Max :
0.35ns
Surface Mount :
yes
Supply Voltage :
3.3V
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Current - Supply (Disable) (Max) :
112mA
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Symmetry-Max :
55/45%
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Rise Time-Max :
0.35ns
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.33mm
Operating Frequency :
1000MHz
Frequency Stability :
±20ppm
Frequency :
1GHz
Height Seated (Max) :
0.052 1.33mm