545BAA78M1250BBG
Mfr.Part #
545BAA78M1250BBG
Description
XTAL OSCILLATOR SMD
Surface Mount
Operating Frequency :
78.125MHz
Function :
Enable/Disable
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Frequency :
78.125MHz
Current - Supply (Disable) (Max) :
112mA
Symmetry-Max :
55/45%
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Type :
XO (Standard)
Supply Voltage :
3.3V
Fall Time-Max :
0.35ns
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
0.052 1.33mm
Additional Feature :
TRI-STATE; E/D FUNCTION; 1.8 2.5V SUPPLY VOLTAGE ALSO AVAILABLE; DIFFERENTIAL OUTPUT; TR
Current - Supply (Max) :
121mA
Voltage - Supply :
1.8V 2.5V 3.3V
Surface Mount :
yes
Frequency Stability :
±20ppm
Rise Time-Max :
0.35ns
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.33mm
Datasheets
545BAA78M1250BBG
Skyworks Solutions, Inc. 545BAA78M1250BBG
545BAA78M1250BBGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD