545BAA52M0000BBGR
Mfr.Part #
545BAA52M0000BBGR
Description
XTAL OSCILLATOR
Voltage - Supply :
1.8V 2.5V 3.3V
Rise Time-Max :
0.35ns
Factory Lead Time :
6 Weeks
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Additional Feature :
TRI-STATE; E/D FUNCTION; 1.8 2.5V SUPPLY VOLTAGE ALSO AVAILABLE; DIFFERENTIAL OUTPUT; TR
Supply Voltage :
3.3V
Frequency :
52MHz
Fall Time-Max :
0.35ns
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Surface Mount :
yes
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.33mm
JESD-609 Code :
e4
Crystal
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current - Supply (Max) :
121mA
Output :
LVDS
Symmetry-Max :
55/45%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Ultra™ Si545
Operating Frequency :
52MHz
Current - Supply (Disable) (Max) :
112mA
Frequency Stability :
±20ppm
Height Seated (Max) :
0.052 1.33mm
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Datasheets
545BAA52M0000BBGR
Skyworks Solutions, Inc. 545BAA52M0000BBGR
545BAA52M0000BBGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD