545BAA250M000BCGR
Mfr.Part #
545BAA250M000BCGR
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Description
OSCILLATOR SMD
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Series :
Ultra™ Si545
Size / Dimension :
0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Max) :
121mA
Subcategory :
Oscillators
RoHS :
Details
Mounting Type :
Surface Mount
Base Resonator :
Crystal
Operating Supply Voltage :
3.3 V
Skyworks
6-SMD, No Lead
Spread Spectrum Bandwidth :
Type :
XO (Standard)
Product Status :
Active
Ratings :
Absolute Pull Range (APR) :
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Current - Supply (Disable) (Max) :
112mA
Package :
Strip
Voltage - Supply :
1.8V ~ 3.3V
Frequency :
250 MHz
Height - Seated (Max) :
0.052 (1.33mm)
Packaging :
Reel
Brand :
Frequency Stability :
±20ppm
Datasheets
545BAA250M000BCGR
Skyworks Solutions, Inc. 545BAA250M000BCGR
545BAA250M000BCGR datasheet pdf and Oscillators product details from Skyworks stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD