545BAA156M250ABGR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
545BAA156M250ABGR
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSCILLATOR
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Current - Supply (Max) :
121mA
Symmetry-Max :
55/45%
Voltage - Supply :
1.8V 2.5V 3.3V
Frequency :
156.25MHz
Type :
XO (Standard)
Output :
LVDS
Function :
Enable/Disable
Frequency Stability :
±20ppm
Surface Mount :
yes
Series :
Ultra™ Si545
Mounting Type :
Surface Mount
Current - Supply (Disable) (Max) :
112mA
Factory Lead Time :
6 Weeks
Height Seated (Max) :
0.056 1.43mm
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Supply Voltage :
3.3V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Rise Time-Max :
1.5ns
Base Resonator :
Crystal
Fall Time-Max :
1.5ns
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.43mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Frequency :
156.25MHz
Datasheets
545BAA156M250ABGR
Skyworks Solutions, Inc. 545BAA156M250ABGR
545BAA156M250ABGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD