545BAA150M000ABGR
Mfr.Part #
545BAA150M000ABGR
Description
XTAL OSCILLATOR
Oscillators
Supply Voltage :
3.3V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e4
Operating Frequency :
150MHz
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Factory Lead Time :
6 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Surface Mount :
yes
Type :
XO (Standard)
Fall Time-Max :
0.35ns
Voltage - Supply :
1.8V 2.5V 3.3V
Current - Supply (Max) :
121mA
Current - Supply (Disable) (Max) :
112mA
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Additional Feature :
TRI-STATE; E/D FUNCTION; 1.8 2.5V SUPPLY VOLTAGE ALSO AVAILABLE; DIFFERENTIAL OUTPUT; TR
Frequency Stability :
±20ppm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Rise Time-Max :
0.35ns
Symmetry-Max :
55/45%
Height Seated (Max) :
0.056 1.43mm
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.43mm
Frequency :
150MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
545BAA150M000ABGR
Skyworks Solutions, Inc. 545BAA150M000ABGR
545BAA150M000ABGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD