545AAC156M250ACGR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
545AAC156M250ACGR
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
OSCILLATOR SMD
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
Current - Supply (Max) :
153mA
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Output :
LVPECL
Operating Supply Voltage :
3.3 V
Spread Spectrum Bandwidth :
Subcategory :
Oscillators
Mounting Type :
Surface Mount
Type :
XO (Standard)
Base Resonator :
Crystal
Frequency :
156.25 MHz
Skyworks
Voltage - Supply :
2.5V ~ 3.3V
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Frequency Stability :
±20ppm
Function :
Enable/Disable
Ratings :
Height - Seated (Max) :
0.056 (1.43mm)
Series :
Ultra™ Si545
Current - Supply (Disable) (Max) :
112mA
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
RoHS :
Details
Product Status :
Active
Brand :
Absolute Pull Range (APR) :
Package :
Strip
Packaging :
Reel
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Datasheets
545AAC156M250ACGR
Skyworks Solutions, Inc. 545AAC156M250ACGR
545AAC156M250ACGR datasheet pdf and Oscillators product details from Skyworks stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD