545AAAM771500BCGR
Mfr.Part #
545AAAM771500BCGR
Manufacturer
Silicon Labs
Description
XTAL OSCILLATOR SMD
Manufacturer :
Silicon Labs
Product Category :
Oscillators
Ratings :
Frequency :
771.5 kHz
Enable/Disable
Absolute Pull Range (APR) :
Current - Supply (Disable) (Max) :
112mA
Frequency Stability :
±20ppm
Current - Supply (Max) :
153mA
Package :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Voltage - Supply :
2.5V ~ 3.3V
Size / Dimension :
0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) :
0.052 (1.33mm)