544BAAC000111BBGR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
544BAAC000111BBGR
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
8-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSCILLATOR
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
Mounting Type :
Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Current - Supply (Disable) (Max) :
100mA
JESD-609 Code :
e4
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Base Resonator :
Crystal
Voltage - Supply :
1.8V 2.5V 3.3V
Frequency :
25MHz
Current - Supply (Max) :
111mA
Output :
LVDS
Type :
XO (Standard)
Height Seated (Max) :
0.052 1.33mm
Factory Lead Time :
6 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
8-SMD, No Lead
Series :
Ultra™ Si544
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Frequency Stability :
±20ppm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Function :
Enable/Disable (Reprogrammable)
Datasheets
544BAAC000111BBGR
Skyworks Solutions, Inc. 544BAAC000111BBGR
544BAAC000111BBGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD