54121-816141550LF
Mfr.Part #
54121-816141550LF
Description
CONN HDR 14POS 0.100" STACK T/H
Number of Positions :
14
Length - Stack Height :
0.610 15.500mm
Contact Plating :
GXT, Gold
Length - Overall Pin :
1.425 36.200mm
Length :
36.195mm
Length - Tail :
0.120 3.050mm
Radiation Hardening :
No
Number of Contacts :
14
Published :
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold, GXT™
Length - Post (Mating) :
0.695 17.650mm
15.0μin 0.38μm
Pitch :
0.100 2.54mm
Datasheets
54121-816141550LF
BERGSTIK®, MezzSelect™, Basics+ Series 1 Rows Solder 0.100 2.54mm Bulk Through Hole 14 Positions Black