54121-419041650LF
Mfr.Part #
54121-419041650LF
Description
CONN HDR 4POS 0.1" STACK T/H
Length - Stack Height :
0.650 16.500mm
Length :
22.4028mm
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
78.7μin 2.00μm
Factory Lead Time :
9 Weeks
Length - Tail :
0.120 3.050mm
Contact Plating :
Tin
Through Hole
Published :
Length - Overall Pin :
0.882 22.400mm
Pitch :
0.100 2.54mm
Number of Positions :
4
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Length - Post (Mating) :
0.112 2.845mm
Datasheets
54121-419041650LF
BERGSTIK®, MezzSelect™, Basics+ Series 1 Rows Solder 0.100 2.54mm Bulk Through Hole 4 Positions Black