54112-812102450LF
Mfr.Part #
54112-812102450LF
Description
CONN HDR 10POS 0.100" STACK T/H
Length - Overall Pin :
1.325 33.660mm
Published :
Length - Tail :
0.095 2.413mm
Row Spacing :
0.100 (2.54mm)
Length :
33.655mm
Length - Stack Height :
0.965 24.500mm
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
15.0μin 0.38μm
Length - Post (Mating) :
0.266 6.750mm
Pitch :
0.100 2.54mm
Number of Positions :
10
Datasheets
54112-812102450LF
BERGSTIK®, MezzSelect™, Basics+ Series 2 Rows Solder 0.100 2.54mm Bulk Through Hole 10 Positions Black