54112-807101050LF
Mfr.Part #
54112-807101050LF
Description
CONN HDR 10POS 0.100" STACK T/H
Length - Stack Height :
0.413 10.500mm
Length - Post (Mating) :
0.317 8.052mm
Row Spacing :
0.100 (2.54mm)
Length - Tail :
0.095 2.413mm
Mounting Type :
Through Hole
Number of Contacts :
10
Length - Overall Pin :
0.825 20.955mm
Length :
20.955mm
Series :
BERGSTIK®, MezzSelect™, Basics+
Factory Lead Time :
9 Weeks
Number of Positions :
10
Pitch :
0.100 2.54mm
Datasheets
54112-807101050LF
BERGSTIK®, MezzSelect™, Basics+ Series 2 Rows Solder 0.100 2.54mm Bulk Through Hole 10 Positions Black