54112-806401000LF
Mfr.Part #
54112-806401000LF
Description
CONN HDR 40POS 0.100" STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.744 18.900mm
Published :
Length :
18.8976mm
Pitch :
0.100 2.54mm
Length - Tail :
0.095 2.413mm
Row Spacing :
0.100 (2.54mm)
Number of Positions :
40
Length - Post (Mating) :
0.255 6.477mm
Length - Stack Height :
0.394 10.000mm
Datasheets
54112-806401000LF
BERGSTIK®, MezzSelect™, Basics+ Series 2 Rows Solder 0.100 2.54mm Bulk Through Hole 40 Positions Black