54112-805161000LF
Mfr.Part #
54112-805161000LF
Description
CONN HDR 16POS 0.100" STACK T/H
Length - Post (Mating) :
0.206 5.232mm
Number of Positions :
16
Row Spacing :
0.100 (2.54mm)
Length - Stack Height :
0.394 10.000mm
Length - Overall Pin :
0.695 17.650mm
Pitch :
0.100 2.54mm
Length :
17.653mm
Length - Tail :
0.095 2.413mm
Published :
Datasheets
54112-805161000LF
BERGSTIK®, MezzSelect™, Basics+ Series 2 Rows Solder 0.100 2.54mm Bulk Through Hole 16 Positions Black