54112-805101100LF
Mfr.Part #
54112-805101100LF
Description
CONN HDR 10POS 0.100" STACK T/H
Length - Post (Mating) :
0.167 4.242mm
Length - Tail :
0.095 2.413mm
Length - Stack Height :
0.433 11.000mm
Length :
17.653mm
Number of Positions :
10
Row Spacing :
0.100 (2.54mm)
Length - Overall Pin :
0.695 17.650mm
Pitch :
0.100 2.54mm
Datasheets
54112-805101100LF
BERGSTIK®, MezzSelect™, Basics+ Series 2 Rows Solder 0.100 2.54mm Bulk Through Hole 10 Positions Black