54112-107721100LF
Mfr.Part #
54112-107721100LF
Description
CONN HDR 72POS 0.100" STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.825 20.955mm
Length - Post (Mating) :
0.297 7.544mm
Length - Tail :
0.095 2.413mm
Length :
20.955mm
Row Spacing :
0.100 (2.54mm)
Length - Stack Height :
0.433 11.000mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Number of Contacts :
72
Solder
Factory Lead Time :
9 Weeks
Number of Positions :
72
Radiation Hardening :
No
Pitch :
0.100 2.54mm
Datasheets
54112-107721100LF
BERGSTIK®, MezzSelect™, Basics+ Series 2 Rows Solder 0.100 2.54mm Bulk Through Hole 72 Positions Black