54112-107201050LF
Mfr.Part #
54112-107201050LF
Description
CONN HDR 20POS 0.100" STACK T/H
Length - Stack Height :
0.413 10.500mm
Row Spacing :
0.100 (2.54mm)
Length - Overall Pin :
0.825 20.955mm
Length :
20.955mm
Length - Tail :
0.095 2.413mm
Pitch :
0.100 2.54mm
Length - Post (Mating) :
0.317 8.052mm
Number of Positions :
20
Datasheets
54112-107201050LF
BERGSTIK®, MezzSelect™, Basics+ Series 2 Rows Solder 0.100 2.54mm Bulk Through Hole 20 Positions Black