54112-107121450LF
Mfr.Part #
54112-107121450LF
Description
CONN HDR 12POS 0.100" STACK T/H
BERGSTIK®, MezzSelect™, Basics+
Factory Lead Time :
9 Weeks
Length :
20.955mm
Length - Stack Height :
0.571 14.500mm
Row Spacing :
0.100 (2.54mm)
Pitch :
0.100 2.54mm
Length - Tail :
0.095 2.413mm
Mounting Type :
Through Hole
Number of Contacts :
12
Length - Overall Pin :
0.825 20.955mm
Number of Positions :
12
Length - Post (Mating) :
0.159 4.039mm
Datasheets
54112-107121450LF
BERGSTIK®, MezzSelect™, Basics+ Series 2 Rows Solder 0.100 2.54mm Bulk Through Hole 12 Positions Black