540CBA25M0000CCGR
Mfr.Part #
540CBA25M0000CCGR
Description
DIFFERENTIAL/SINGLE-ENDED; SINGL
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Type :
Differential/Single-Ended
Function :
Enable/Disable
Absolute Pull Range (APR) :
Frequency :
25 MHz
Series :
Ultra™ Si540
Output :
CMOS
Height - Seated (Max) :
0.039 (1.00mm)
Operating Supply Voltage :
3.3 V
Current - Supply (Max) :
108mA
Frequency Stability :
±10ppm
Ratings :
Current - Supply (Disable) (Max) :
100mA
Voltage - Supply :
1.8V ~ 3.3V
RoHS :
Details
Mounting Type :
Surface Mount
Spread Spectrum Bandwidth :
Packaging :
Reel
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Package :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
540CBA25M0000CCGR
Skyworks Solutions, Inc. 540CBA25M0000CCGR
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD